تبلیغات
خانه آنلاین - درج نقشه های آنلاین گوگل در وبلاگ و سایت
رادیو و تلویزیون آنلاین
خدمات آنلاین
بازی های آنلاین
آمار
***
به خانه آنلاین خوش آمدید *** همه کارهای خود را بصورت آنلاین انجام دهید *** لطفاً ابزار و خدمات آنلاینی را که می شناسید در قسمت ارسال لینک (خدمات آنلاین) به ما معرفی کنید

استفاده از نقشه های آنلاین روز به روز بیشتر می شود. اما هنوز امکان نصب یا درج این نقشه ها به صورت اینتراکتیو (فعال و متحرک) در وبلاگ یا سایت فراهم نشده است. فقط می شود نقشه ها را به صورت عکس کپی کرده و در وبلاگ گذاشت. یا اینکه از Google Maps API استفاده کنید. اما این هم برای آنهایی که با جاوااسکریپت آشنایی ندارند مشکل است. با درج آدرس وبلاگ یا سایت خود در این صفحه، گوگل کدی به شما می دهد که با آن می توانید نقشه گوگل را در صفحه وبلاگتان بگذارید. اما این نقشه امکانات کمی دارد. مثلا باید مختصات جغرافیایی را به صورت دستی در کد html وارد کنید.

اما خوشبختانه سایتهایی وجود دارند که این امکان را فراهم کرده اند. مثلا سایت Map Generator بسیار آسان این امکان را فراهم می کند. آدرس را وارد کنید، نوع نقشه یا تعیین کنید (نقشه خیابانی، ماهواره ای یا هیبریدی) و ابعاد آن را به پیکسل انتخاب کنید. چیزی مانند نقشه زیر به دست می آید که با کلیک و درگ موس می توانید نقشه را حرکت دهید، زوم کنید و نما را عوض کنید:

 

My Maps Plus هم امکان جستجو در نقاطی از نقشه گوگل که توسط کاربران ذخیره شده را دارد و می توان آنها را در سایت درج کرد. شما می توانید نقشه مورد نظرتان را توسط برنامه Google Earth با فرمت KML ذخیره کنید و آنها را در سایتتان درج کنید. KML فرمتی است که نقشه های جغرافیایی را در Google Earth و Google Map نمایش می دهد. مثالهایی از این فرمت را میتوانید در این آدرس ببینید.

اما مهمترین خبر این است که بر اساس گزارش مجله APC، شرکت گوگل به زودی نسخه ای از نقشه آنلاین اش را ارائه می دهد که به راحتی قابل درج در وبلاگ و سایت است. اگر با نحوه درج ویدئوهای یوتیوب در سایت آشنایی دارید، درج نقشه نیز به همی سادگی خواهد بود. فقط کافی است آدرس نقشه را درکد صفحه وب تان کپی کنید. نقشه درج شده، تمام امکانات نقشه گوگل را خواهد داشت. می توان زوم کرد، با کلیک و درگ موس در نقشه حرکت کرد و تمام نماهای نقشه خیابانی، ماهواره ای و هیبریدی را هم پشتیبانی می کند.
تقویم

ابزار هدایت به بالای صفحه